(© Damian Bednarz)

W weekend 19-20 maja w naszym regionie odbył się 52. Rajd Dolnośląski, będący rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Miastem, które gościło zawodników i kibiców były Duszniki-Zdrój. W jaki sposób impreza wpłynęła na promocję miasta?

Według kierownika promocji miasta Dusznik-Zdroju, Damiana Bochnaka, 52. Rajd Dolnośląski- Hotel Zieleniec wpłynął w ogromny sposób na promocję miasta, ponieważ nowa data imprezy, która do tej pory zawsze odbywała się jesienią, idealnie rozpromowała miasto przed sezonem letnim. Nazwa „Duszniki-Zdrój” przez długi czas pojawiała się w radiu, na portalach internetowych i społecznościowych i w telewizji.

-Dobrze widać to w statystykach ruchu w internecie dotyczących naszego miasta. Co prawda jeszcze dogłębnie nie analizowałem tych statystyk, ale w sobotę fraza Duszniki-Zdrój miała zasięg w social media na poziomie trzech milionów odbiorców. W niedzielę było jeszcze więcej. Już nawet nie mówię o zasięgu w radiu oraz telewizji, a także w prasie. Są to dla nas liczby ogromne, bardzo ważne w kontekście rozpoznawalności marki jaką są Duszniki-Zdrój.

Mieszkańcy również są zadowoleni, że w ich mieście odbywają się zawody rangi ogólnopolskiej. W szczególności odczuwają to przedsiębiorcy i hotelarze, których portfele napełniły się gotówką wydawaną przez kibiców i załogi rajdowe. Oczywiście, jest też kilku przeciwników, ale głównym tematem negatywnych komentarzy tej małej grupy jest odcinek specjalny rajdu Duszniki ARENA, który użytkowany jest również przez nartoroklarzy, kolarzy czy biathlonistów. Jednakże to właśnie ten odcinek sprawia, że rajd jeszcze bardziej wpływa na promocję miasta.

- Pierwsze edycje rajdu w Dusznikach dawały nam promocję, ale nie w takiej skali jak dzisiaj. A wtedy nie było np. OS Duszniki Arena. Jakub Brzeziński, zwycięzca rajdu stwierdził, że jest to najlepszy OS w Rajdowych Mistrzostwa Polski. Łączy w sobie niezły sprawdzian dla rajdowców i mnóstwo przejazdów samochodów, co jest ważne z punktu widzenia kibica. Od zeszłorocznego rajdu notujemy tak dużo pozytywnych opinii o całej miejscowości, że w kolejnych latach bycie gospodarzem Rajdu Dolnośląskiego to dla nas wręcz obowiązek. Do tego dochodzi bardzo dobra współpraca z Automobilklubem Ziemi Kłodzkiej. My chcemy ich gościć u siebie - oni chcą robić imprezy u nas. Każdy jest zadowolony - dodaje.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!