Dziś Dzień Cyrku Bez Zwierząt. Fundacja Viva! wciąż walczy

Dzisiaj, 8 czerwca, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Cyrku Bez Zwierząt. O zakaz organizowania imprez cyrkowych z udziałem zwierząt walczy Fundacja Viva!.

We Wrocławiu taki zakaz już obowiązuje. Mimo to kilka razy w roku na prywatnej działce przy ul. Litewskiej na Psim Polu taki cyrk stacjonuje.

"Jesteśmy dumni, że władze Wrocławiu uchwaliły tzw. lokalny zakaz dla cyrków ze zwierzętami, ale konieczne jest wprowadzenie takiego prawa na terenie całego kraju, aby Polska prawidziwie weszła w XXI wiek i nie promowała form rozrywki okupionych niepotrzebnym cierpieniem zwierząt" - piszą przedstawiciele Fundacji Viva!.

O złych warunkach, w których przetrzymywane są zwierzęta pracujące w cyrku zrobiło się głośno po sprawie z 2016 roku. Interwencyjnie odebrano wtedy z cyrku niedźwiedzia, 3 żółwie i krokodyla. Niedźwiedź Baloo miał zanik mięśni, próchnicę w kanałach zębowych i głęboką stereotypię, krokodyl i żółwie cierpiały na krzywicę, miały miękkie pancerze i inne liczne schorzenia.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

11.06.2018, 00:07

Zamiast domagać się regulacji prawnych odnośnie warunków transportu i hodowli zwierząt cyrkowych to walczą o pozorne zakazy, skutkiem czego zarabia jakiś prywatny właściciel działki. To o co tak na prawdę chodzi?

08.06.2018, 11:51

Viva? Dziękuję, nie skorzystam. Odpowiadam tylko na akcje organizowane przez organizacje godne zaufania.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane