(© Katarzyna Redmerska)

Dokładnie 28 lipca miała miejsce premiera książki „Zacisze”, autorstwa Katarzyny Redmerskiej. Pani Kasia to dziennikarka, felietonistka, pisarka. Krótkie formy literackie m.in. opowiadania, publikowała w wielu kwartalnikach literackich oraz almanachach. „Zacisze” to po „Sekrecie sprzed lat” jej druga powieść.

Skąd wziął się pomysł na napisanie „Zacisza”?

Powieść powstała na podstawie jednego z moich opowiadań. „Upalne lato”, bo taki nosi ono tytuł, kilka lat temu napisałam do tzw. „letniej serii”, którą publikowałam na łamach „Gazety Prowincjonalnej Ziemi Kłodzkiej BRAMA”. Opowiadanie spotkało się z zainteresowaniem. Wiele osób mówiło mi, że byłaby z tej historii ciekawa książka. Upłynęło trochę czasu i rzeczywiście takowa powstała (śmiech). Rzecz jasna książka ma wiele więcej wątków. Opowiadanie było jedynie szkieletem.

Co Panią zainspirowało?

To trudne pytanie, bo nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Po prostu zaczęły układać się w mojej głowie obrazy, które złożyły się w ostatecznej formie na fabułę i zostały następnie przelane na papier.

O czym jest ta książka?


„Zacisze” to książka pokazująca, że zbytnia nadopiekuńczość może zrobić wiele złego. Że nie wolno nikomu układać życia, tylko pozwolić to życie przeżyć po swojemu.

Julia - bohaterka powieści, ma kochającego, dobrze sytuowanego męża, satysfakcjonującą pracę, piękny dom. Powinna być szczęśliwa, jednak na jej nieskazitelnym życiu jest kilka rys - nadopiekuńczy mąż, przypominający bardziej ojca, odkładający wciąż decyzję o powiększeniu rodziny. Wtrącający się w jej życie rodzice, zwłaszcza matka, która wie co jest dla jedynaczki najlepsze.

Julia czuje, że znalazła się na rozdrożu. Całej sytuacji nie ułatwia pojawienie się byłego narzeczonego, który przed laty porzucił ją niemal przed ołtarzem i postanowił wyjechać na drugi koniec świata. Kobieta na nowo poddaje się jego urokowi, nie zdając sobie sprawy, ile z tego powodu czeka ją cierpień. Mężczyzna postanawia odkryć przed Julią tajemnicę, łączącą go z jej mężem oraz rodzicami. Poznanie prawdy zmusi kobietę do przeanalizowania życia i przewartościowania wielu spraw. Czy będzie umiała wybaczyć najbliższym? Tego już dowie się czytelnik sięgając po powieść.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!