(© www.ustrzyki-dolne.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trasy narciarskie "Pod Żukowem" w Ustjanowej Górnej koło Ustrzyk Dolnych uzyskały homologację FIS. Na nartostradach certyfikowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską można rozgrywać zawody z udziałem czołowych biegaczy Europy.

Uznanie w oczach FIS i szansa na przyciągnięcie do Ustrzyk znanych nazwisk ma swoją niepodważalną wartość w promowaniu biegania na długich nartach. Ale nie o sam wyczyn tutaj chodzi. Nobilitacja jest etapem w rozwoju narciarskiej infrastruktury Ustjanowej. Kolejnym krokiem będzie sztuczne naśnieżanie tras. Projekt zakłada współfinansowanie inwestycji z funduszu unijnego. Przy wsparciu władz gminy, województwa i Polskiego Związku Narciarskiego ma szansę na realizację przed sezonem 2012/13.

W tym roku amatorzy i wyczynowcy muszą jeszcze liczyć na łaskawość aury. Kiedy tylko spadnie śnieg, do akcji wkroczy ratrak i sprzęt do zakładania toru dla miłośników stylu klasycznego. Przygotowanie tras jest domeną Narciarskiej Szkoły Sportowej (ZSP nr 2) w Ustrzykach Dolnych i Międzyszkolnego Klubu Sportowego Halicz, który w ogólnopolskiej klasyfikacji PZN uplasował się w poprzednim sezonie na trzecim miejscu. Warto dodać, że wychowanką klubu jest Ewelina Marcisz, dwudziestoletnia reprezentantka Polski, piąta zawodniczka tegorocznych mistrzostw świata juniorów w Otepää (bieg łączony na 10 km).

Podobnie jak przed rokiem, kiedy tutejsze trasy mogły cieszyć się homologacją PZN, nie zabraknie w Ustjanowej dużych imprez narciarskich. Kalendarz na nadchodzący sezon zyska akceptację 8 listopada, ale już dziś Krzysztof Lachowski z Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych ujawnia nam szczegóły „rozkładu jazdy”. - Na 14 i 15 stycznia zaplanowany jest Biegu o Igrzyska, czyli w istocie cała seria biegów, którym patronuje Justyna Kowalczyk. Tydzień później chcielibyśmy zaprosić narciarzy na 25. Bieszczadzki Bieg Lotników. W planach są również zawody o Puchar Bieszczadów, cały cykl imprez dla młodzieży szkolnej i środowisk branżowych – zapowiada Krzysztof Lachowski.

Symbole homologacyjne FIS w Ustjanowej Górnej:


trasa 1265 m - 11/14.01/1.3
trasa 1585 m - 11/14.02/1.6
trasa: 2580 m - 11/14.03/2.5
trasa: 3330 m - 11/14.04/3.3
trasa: 3790 m - 11/14.05/3.75
trasa: 5000 m - 11/14.04/5

Homologacje ważne są do 30 czerwca 2016 roku.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!