(© plakat)

W ramach XXVII Festiwalu z Muzyką Dawną Ortus de Polonia w Kłodzku i Międzylesiu odbędą się koncerty prezentujące tę muzykę.

Wcześniej takie koncerty odbywały się m. in. w Radkowie, Dusznikach-Zdroju, Konradowie czy Lewinie Kłodzkim. Teraz przyszedł czas na inne miasta naszego powiatu.

W Kłodzku koncert odbędzie się już dziś, 8 czerwca o godzinie 19 w kościele Matki Boskiej Różańcowej , a w Międzylesiu dwa dni później, 10 czerwca o godz. 19 w sali barokowej międzyleskiego zamku.

Podczas koncertów zaprezentują się zespoły muzyki dawnej- ROCAL FUZA, i TIBORYUS.

- Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną to jedyne tego typu wydarzenie kulturalne w zachodniej Polsce, organizowane nieprzerwanie od 1992 r. Festiwal zajmuje się promowaniem muzyki dawnej - od średniowiecza do baroku - wykonywanej według autentycznych tabulatur i partytur na oryginałach, bądź kopiach instrumentów pochodzących z epoki- czytamy na stronie wydarzenia.

Takie wydarzenie to z pewnością mały wehikuł czasu.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!