(© www.ladek.pl)

W Skrzynce obchodzono jubileusz 40-lecia istnienia miejscowego Zespołu Pieśni Ludowej.

Zespół Pieśni Ludowej “Skrzynczanki” z podlądeckiej Skrzynki obchodził jubileusz 40-lecia swego istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczyste obchody, które rozpoczęła msza św. Po otwarciu uroczystości w kościele wydarzenie przeniosło się na boisko rekreacyjne w centrum Skrzynki.

Repertuar “Skrzynczanek” to ponad 150 programów ludowych i okolicznościowych oraz obrzędowych (dożynki, ocepiny). Teksty piosenek są często okolicznościowe, związane ze Skrzynką i okolicami. Dodatkowo zespół wykonuje pieśni ludowe z różnych regionów, w tym mało znane na Dolnym Śląsku pieśni ze wschodniej Polski.

Zespół, który liczy ok. 20 osób, działa przy Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju od 1978 roku., a na koncie ma wiele sukcesów, m. in. bycie laureatem prezentacji Zespołów Ludowych Ziemi Pogranicza “Róża Kłodzka “ i przeglądu folklorystycznego “Lądeckie Ludowe Zdroje.”

Wśród gości, którzy uświetnili obchody jubileuszu byli m. in. burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk, zastępca burmistrza Alicja Piwowar oraz Radni Rady Miejskiej.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!