Zdjęcia z budowy górskiego odcinka ekspresowej zakopianki można oglądać bez końca. Imponujące wiadukty na dolinami, głębokie wykopy oraz powstający tunel każdego dnia stają się coraz większe. Zobacz relację z powstającej inwestycji.

Kierowcy jeżdżący zakopianką pomiędzy Lubniem i Rabką każdego dnia mogą obserwować zmieniający się krajobraz. Wszystko za sprawą budowlańców, którzy budują nową trasę.

Najbardziej spektakularne prace są jednak głęboko ukryte. Tunel, bo o nim mowa, jest coraz dłuższy. Obecnie wydrążono już łącznie ponad 1400 metrów, czyli około 1/3 długości docelowego, podwójnego tunelu. Odcinkiem z tunelem, który ukończony jest w przeszło 20 procentach pojedziemy najwcześniej pod koniec 2020 roku.

Zdecydowanie szybciej kierowcy będą korzystać z pozostałych dwóch odcinków. Na nich praca jest zdecydowanie bardziej zaawansowana. Ponad połowę prac (56,9 proc.) wykonano na fragmencie od Skomielnej Białej do Rabki. Najokazalej na tym odcinku prezentuje się blisko kilometrowy wiadukt.

Na odcinku pomiędzy Lubniem i Naprawą według GDDKiA prace ukończone są zaś w niespełna 43 procentach.

Info z Polski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!