Nowe Horyzonty: Paterson Nowe Horyzonty: Paterson

(© Nowe Horyzonty/materiały prasowe)

Nowe Horyzonty zapraszają na sobotnie pokazy. Wybierzcie chwilę zadumy w kinie.

Nowe Horyzonty – w sobotę przedostatni dzień 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Warto się wybrać do kina.
Carla Simón, reżyserka „Lato 1993” zajmuje się zmianami w życiu człowieka. Sześcioletnia Frida po śmierci rodziców musi zamieszkać z wujostwem na prowincji. Dziewczynka jest kochana i rozumiana przez nowych opiekunów, ale nie potrafi poradzić sobie z własną emocjonalnością. Historia małego, nie do końca rozumiejącego, co się wydarzyło, ale bardzo mądrego człowieka zachwyca. Projekcje w sobotę (12 sierpnia) o godz. 9.45 i w niedzielę (13 sierpnia) o godz. 13.15. „Miłość szalona” Jacquesa Rivette’a ma już prawie pół wieku, ale film wciąż zachwyca eksperymentami. W fabule reżyser i jego żona aktorka pracują nad adaptacją „Andromachy” Racine'a, a ich życie codzienne wiąże się ściśle ze sztuką. Projekcja w sobotę (12 sierpnia) o godz.13. „Uczciwy człowiek” reprezentuje irańską kinematografię. W filmie Mohammada Rasoulofa Reza pobił Abbasa, który na zlecenie pewnej korporacji prawdopodobnie zatruł hodowane przez Rezę ryby. Projekcja w sobotę (12 sierpnia) o godz. 16.15. W „Małej wycieczce” chorwacki reżyser Igor Bezinović zaczyna się na letnim muzycznym festiwalu. Stąd część uczestników rusza na wycieczkę, która stanie się dla nich drogą do dojrzewania. Projekcja w sobotę (12 sierpnia) o godz. 19. Filmy wyświetlane są we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Warto wybrać się na film Jima Jarmuscha „Paterson” (na zdj. kadr z filmu) w Rynku o godz. 22. Projekcja jest bezpłatna, a Jarmusch opowiada historię kierowcy autobusu – poety, który wraz z żoną stara się wieść spokojne, niespieszne życie.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!