Aż 157 propozycji miejsc i imprez otrzymaliśmy od czytelników w ramach plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska". Wśród nich Czytelnicy zgłosili także Muzeum Powozów Galowice i malowniczy zamek Dobroszyce.

Muzeum mieści się w zabytkowym spichlerzu z 1730 r., stojącym w Galowicach koło Żóra-winy pod Wrocławiem. Znajduje się w nim unikatowa kolekcja pojazdów zaprzęgowych i akcesoriów związanych z jaz-dą konną.

Może pochwalić się bogatą ekspozycją łącznie 50 historycznych karet, powozów, sań, bryczek, omnibusów, landoletów czy milordów. W swoich zbiorach posiada nawet konny wóz strażacki. Muzeum Powozów Galowice prezentuje też historię i znaczenie konia w rozwoju transportu oraz wyposażenie wsi śląskiej.
Kolekcję dopełnia ogrom-ny zbiór siodeł kawaleryjskich z całego świata oraz mnóstwo kiełzn, uprzęży, kart pocztowych z pojazdami zaprzęgowymi i końmi, narzędzi i urządzeń do produkcji pojazdów zaprzęgowych czy rycin, obrazów i książek o jeździectwie. Słynie również z oryginalnej, szwajcarskiej konnej kuchni polowej z 1905 r., z kompletnym wyposażeniem, m.in. cynowymi naczyniami.

Do dyspozycji zwiedzających jest kafejka, serwująca kulinarne specjały.
Natomiast renesansowy zamek w Dobroszycach został wzniesiony na przełomie XVI i XVII wieku. Oferuje apartamenty do wynajęcia, a także zaplecze konferencyjne, bankietowe i piknikowe, przygotowane do prowadzenia różnych szkoleń, sympozjów, imprez integracyjnych, pikników czy biesiad. Wśród gości zamku dużą popularnością cieszy się nastrojowy drink-bar.
Oprócz noclegów w historycznym pałacu, otoczonym przez park ze stawem, można też wybrać się na wycieczkę rowerową, spacer po okolicznym lesie czy urządzić nocne ognisko.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!