Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały na swoim boisku 2:2 z Olimpią Szczecin

Paweł Gołębiowski
Paweł Gołębiowski (zdjęcia z kilku spotkań AZS PWSZ)

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały na swoim boisku 2:2 z Olimpią Szczecin. Był to ostatni mecz wałbrzyszanek przed własną publicznością w dobiegającym końca sezonie Ekstraligi. AZS PWSZ zagra jeszcze tylko w niedzielę, 27 maja, na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.
Zespół Czarnych rywalizuje o wicemistrzostwo (wiadomo, że mistrzem będzie, mający dużą przewagę nad rywalkami, Górnik Łęczna) z Medykiem Konin i ostatnia kolejka zadecyduje o tym, które zajmie miejsce. Wałbrzyszanki są na czwartej pozycji i od dawna wiadomo, że nie mają już szans na awans, nie grozi im też przemieszczenie się w dół.

Być może taka sytuacja spowodowała, że naszym piłkarkom zabrakło koncentracji w meczu z Olimpią.
W fazie zasadniczej bieżącego sezonu pokonały bowiem tę drużynę na wyjeździe 5:2 i u siebie 3:1. Teraz, w przedostatnim meczu grupy mistrzowskiej, miały problem z uzyskaniem przewagi. Po pierwszej połowie prowadziły 1:0, bo w 27. minucie rzut karny wykorzystała Małgorzata Mesjasz. Po zmianie stron AZS PWSZ uzyskał jednak nieznaczną przewagę i w 52. minucie wynik na 2:0 podwyższyła Julita Głąb. Kiedy wydawało się, że komplet punktów pozostanie w Wałbrzychu, przyjezdne strzeliły dwa gole. W 73. minucie do bramki wałbrzyszanek trafiła Natalia Oleszkiewicz, a w 90. minucie Magdalena Szwed.