Siatkarze Aqua Zdroju męczyli się z Ikarem tylko w drugim secie

Paweł Gołębiowski

Siatkarze II-ligowego Aqua Zdroju Wałbrzych pokonali we własnej hali 3:0 Ikara Legnica i pozostają liderami tabeli. Wałbrzyszanie po 10 kolejkach spotkań mają na koncie 10 punktów, a drugi w stawce SPS Chrobry Głogów zgromadził ich dotąd o trzy mniej.
Aqua Zdrój w pierwszym secie starcia z Ikarem remisował tylko do stanu 4:4. Później wypracował sobie wyraźną przewagę i wygrał 25:16. Zanosiło się na łatwe zwycięstwo gospodarzy. Jednak zespół z Legnicy w drugiej partii zmobilizował się i postawił trudne warunki. W efekcie Aqua Zdrój wygrał tę część spotkania, po długiej walce, 31:29.
Było 2:0 dla ekipy trenera Janusza Bułkowskiego, a goście chyba lekko załamali się niepowodzeniem, przegrali trzeciego seta 18:25.
Teraz przed wałbrzyszanami trudniejsza próba. W sobotę, 8 grudnia zmierzą się bowiem na wyjeździe z wiceliderem z Głogowa.