Mimo że do święta zmarłych mamy jeszcze ponad dwa tygodnie wrocławianie już pytają o stroiki i wieńce na groby swoich bliskich. Czego szukają? Zapytaliśmy o to w kwiaciarniach.

Kwieciarnie we Wrocławiu - sprawdź, gdzie kupić stroiki, wieńce, kwiaty, znicze

- Wrocławianie wybierają raczej stroiki z żywymi kwiatami - zapewniają kwiaciarki z placu Solnego. Mimo iż są one droższe od sztucznych i więdną szybciej, są piękniejsze. Wśród roślin królują chryzantemy, ale klienci chętnie kupują także inne kwiaty. Jeśli decydują się na rośliny sztuczne, wówczas żywe jest podłoże - stroiki i wieńce robione są bowiem głównie na świerku syberyjskim - jest on bardziej wytrzymały niż nasz świerk pospolity. Wytrzymuje mrozy i pozostaje zielony aż do Wielkanocy.

Wrocławskie cmentarze - baza telefonów

Jaką kwotę przeznaczamy na stroik? Różnie, od 50 do 150 zł - w zależności od tego, jak duży ma być. Część wrocławian woli wieńce. Gdyby ktoś chciał zrobić jeden ładny stroik samemu, musi się liczyć ze sporymi kosztami. Nawet jeśli jego elementy planujemy zakupić w hurtowni (np. świerk syberyjski kupuje się w paczkach - 10 gałązek kosztuje czasem nawet 60 zł) - możemy wydać około 200 zł - a część z kwiatów zakupionych hurtowo przecież zostanie, bo do jednego stroika nie sposób ich wszystkich wykorzystać.

Zobacz także: Jak wyczyścić nagrobek?

Wiadomości

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jadwiga (gość)

Lepiej zamówić stroik w kwiaciarni Kwiatowa Przesyłka z dostawą prosto na grób. Są o wiele ładniejsze i nie musimy nigdzie jeździć. Jest to świetne rozwiązanie dla wielu osób. Po co stać w korkach skoro na groby najbliższych można pojechać wtedy, gdy na drogach jest bezpieczniej.

Zoja (gość)

Bardzo brzydkie te stroiki. Zero estetyki. Szkoda by mi było pieniędzy na takie wiechcie.Nie mówiąc o tym, że wstyd to położyć na grobie.

monika (gość)

Mojej Babci kupiłam taki stroik http://allegro.pl/wiazanka-z-mieczykami-wszystkich-swietych-i2668196357.html Kochała mieczyki , zawsze miała pod domem w ogródku
Wydaje mi ise, ze naszym bliskim powinniśmy robić takie dekoracje jakie by im ise za zycia podobały a nie takie jakie są modne
Mojemu tacie nigdy nie stawiam na grobie czerwonych zniczów bo nie znosił czerwonego koloru

renia (gość)

Ja od dwóch lat robię sama stroiki i wieńce ze sztucznych kwiatów , wychodzi tanio, ładnie i "od serca"
Kwiaty i podkłady kupuje w sprawdzonym sklepie http://www.sztuczne-kwiaty.eu/
Kwiaty od nich wyglądają jak naturalne, można sie pomylić
Zrobienie wienca wcale nie jest takie trudne jak mamy ładne kwiaty i dobry podkład