Sudecka Setka, ekstremalny bieg w Boguszowie-Gorcach dla Piotra Skwarka

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Sudecka Setka, ekstremalny bieg w Boguszowie-Gorcach dla Piotra Skwarka. Twardziel z Czechowic-Dziedzic przebiegł 100 km w 8:49:39 godz.

Piotr Skwarek z Czechowic-Dziedzic wygrał 30. Sudecką Setkę najstarszy w kraju nocny ultramaraton górski, rozgrywany w Boguszowie-Gorcach, Biegacz pokonał nocą w górach dystans 100 km w 8:49:39 godz. Na drugim miejscu uplasował się Robert Faron z Zalesia, a trzeci był Marek Swoboda z Głuszycy (czwarty Alan Dobrowolski z Boguszowa-Gorc).
Wśród pań najszybsza była Joanna Lorenc (Wąsosz) z czasem 10:50:26 godz. Drugie miejsce zajęła Dagmara Binarsch (Gniezno), a trzecia była Marlena Nowacka (Piaski Wielkopolskie).

Podczas jubileuszowego ultramaratonu górskiego, tak jak w poprzednich latach, zawodami towarzyszącymi był maraton górski. 42 kilometry najszybciej przebiegł Miłosz Szcześniewski z Krakowa (3:22:54 godz.), drugi był Paweł Białek ze Świebodzic, a trzeci Bartłomiej Wojsław z Marcinowic (czwarte miejsce zajął. Marcin Jegiellicz z Wałbrzycha).
Na tym dystansie z pań pierwsza na mecie zameldowała się Anna Heneczkowska z Kamionek, drugie miejsce zajęła Zofia Adamska ze Złotnik, a trzecia była Joanna Hoja z Wałbrzycha.

Prowadzono też klasyfikację uczestników, którzy pokonali dystans 72 km. Na nim zwyciężył Łukasz Dziądziak (Oława) z czsem 7:14:27 godz, przed Andrzejem Szczepańskim z Zielonej Góry, a trzecie miejsce zajął Cezary Budzeń z Wroclawia (czwarty był Marcin Dudziński z Wałbrzycha).
Z pań pierwsza była Ewa Majer z Dobczyc, przed Eweliną Majerską (Tychy) i Magdalen Wożną (Zielona Góra). Na czwartej pozycji uplasowała się Marzena Szczegielniak z Boguszowa-Gorc.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie