Pod koniec maja uczniowie II klas Technik Logistyk Mundurowy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku, wzięli udział w obozie szkoleniowym w w Kompleksie Podziemne Miasto Osówka. Zajęcia były zorganizowane przez instruktorów z Kompleksu. Miały za zadanie pokazać młodym ludziom żołnierskie życie w trakcie nocnego bytowania.

Uczniowie klas mundurowych brali udział w testach sprawnościowych, zapoznali się z oporządzeniem żołnierza, sprawdzali swoje siły na terenach leśnych Gór Sowich, ćwiczyli takie elementy jak: wynoszenie orientację w terenie, nawiązywanie połączeń radiowych rożnymi technikami.

Zajęcia survivalowe połączone z nocnym bytowaniem w lesie i pełnieniem służb wartowniczych. Jednymi z ciekawszych ćwiczeń były te z technik liniowych na pobliskich skałach. Młodzież klas mundurowych dzielnie walczyła z własnymi słabościami i pokonywała kolejne wyznania.Dodatkowym atutem zajęć było profesjonalne wyposażenie każdego ucznia w sprzęt, który został zakupiony w ramach pilotażowego programu MON

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!