Zmarł Robert Brylewski, legedna polskiego rocka. Miał 57 lat

Nie żyje Robert Brylewski, legenda polskiego rocka. Muzyk miał 57 lat. Informację o śmierci artysty przekazała rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Robert Brylewski to kultowa postać rodzimej sceny punckrokowej i reagge’owej. Był wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów oraz kompozytorem. Przez lata liderem m.in. takich kapel jak Kryzys, Brygada Kryzys czy Izraela.

Na przełomie lat 1984/1985 razem z Tomaszem Budzyńskim i Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, w której w latach 1985–1993 był gitarzystą.

Robert Brylewski zmarł w niedzielę rano w warszawskim szpitalu, o jego śmierci poinformowała rodzina na Facebooku zespołu Izrael, których był założycielem i liderem.

Jak donosi dziennik "Fakt" Brylewski miał zostać ciężko pobity na początku roku na Warszawskiej Pradze. I jego śmierć może być pokłosiem tamtych wydarzeń. Robert Brylewski urodził się 25 maja, 1965 roku. Uznawany jest za jednego z najlepszych polskich gitarzystów oraz za czołową postać polskiej sceny punkrockowej i reggae. Lider i współzałożyciel zespołów takich zespołów jak Kryzys i Brygada Kryzys, grającego reggae Izraela, a także współzałożyciel grupy Armia, w której w latach 1985–1993 był gitarzystą.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane