Wypadek na A4 w pobliżu Wrocławia, dwie osoby zostały ranne. Autobus wiozący dzieci z przedszkola zderzył się z ciężarówką. Maluchy i ich opiekunowie jechali do wioski indiańskiej.

Wypadek na A4. Do zdarzenia doszło po godz. 9 na 155 km autostrady (za PPO Karwiany) na jezdni w kierunku Legnicy. Zderzyły się tam autobus przewożący dzieci i ciężarówka. Autobusem jechało do wioski indiańskiej 30 dzieci i kilka osób dorosłych z przedszkola w Grodkowie na Opolszczyźnie.

Dwie osoby zostały ranne. Najbardziej poszkodowaną opiekunkę dzieci zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcę zabrała karetka pogotowia. Początkowo służby informowały również o trójce rannych dzieci, odniosły one na szczęście lżejsze obrażenia.

Wypadek na A4

- Ciężarówka zatrzymała się przed korkiem. Kierowca autobusu prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył ciężarówki - mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. Dzieci pod opieką strażaków i opiekunek schowały się w cieniu i tam oczekiwały na autobus zastępczy, który zabrał je z miejsca zdarzenia. Na miejscu interweniowało osiem zastępów straży pożarnej, śmigłowiec LPR i pogotowie ratunkowe oraz policja.

Autostrada w kierunku Legnicy była zablokowana. Dodatkowo służby zajęły jeden pas w kierunku Opola. Ok. godz. 11 udało się udrożnić jeden pas jezdni w kierunku Legnicy. Przed miejscem wypadku utworzył się korek. Ok. godz. 13 miał on już ma 8 km długości.

Wypadek na A4

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!