Wybierz region

Wybierz miasto

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017 - Bystrzyca Kłodzka – miasto królewskie, dzieło średniowiecznej urbanistyki

  Baszta Rycerska
  Bystrzyca Kłodzka, ul. Rycerska/.

  10:00 Od 19.05.2017 do 20.05.2017

  • Wstęp wolny

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce.

  To 1000 wydarzeń i 220 tysięcy odwiedzających, którzy przez cztery dni maja mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju. A wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

  Organizatorem i koordynatorem akcji jest Ministerstwo Rozwoju (MR) we współpracy z wszystkimi Regionami oraz przy zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce, a przede wszystkim Beneficjentów realizujących projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

  IV edycja DOFE będzie organizowana od 18 do 21 maja 2017 r.

  ***

  Bystrzyca Kłodzka – miasto królewskie, dzieło średniowiecznej urbanistyki

  Brama Wodna i Baszta Rycerska
  18.05.2017 r. godz. 10:00 - 16:45
  19.05.2017 r. godz. 10:00 - 16:45
  20.05.2017 r. godz. 10:00 - 16:45

  Zapraszamy do Baszty Rycerskiej i Bramy Wodnej, które są elementami XIV-wiecznych fortyfikacji miejskich i stanowią wyjątkową atrakcję Bystrzycy Kłodzkiej. Można z nich podziwiać piękne widoki na miasto, zapoznać się z XVIII - wieczną zabudową miasta przedstawioną w formie makiety historycznej, zapoznać się z historią rozwoju Bystrzycy na przestrzeni wieków, a także zobaczyć ufundowane w 1843r. przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV dzwony znajdujące się w Baszcie Rycerskiej. Specyfika średniowiecznych baszt wkomponowanych w system fortyfikacji miejskich stwarza niepowtarzalny klimat i atmosferę miasta. Dzięki poczynionym inwestycjom w ostatnich latach jest to jedno z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska, którego bogata historia i kultura jest efektem przewijania się przez wieki różnych narodowości, wyznań i tradycji. Brama Wodna i Baszta Rycerska od V do IX udostępniane są codziennie w godz.10-16:45. Wstęp bezpłatny. Przyjdź i spotkaj się z Lwem Bystrzakiem oraz wyrusz na spotkanie z historią miasta!

  Gmina Bystrzyca Kłodzka

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ