Wybierz region

Wybierz miasto

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Bystrzyca Kłodzka - miasto królewskie, dzieło średniowiecznej urbanistyki

  Baszta Rycerska
  Bystrzyca Kłodzka, ul. Rycerska/.

  10:00 Od 11.05.2018 do 12.05.2018

  • Wstęp wolny

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce. Setki wydarzeń i tysiące odwiedzających w całym kraju przez trzy dni w maju. Wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają wtedy drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują projekty zrealizowane dzięki środkom unijnym.

  **

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2018
  Bystrzyca Kłodzka - miasto królewskie, dzieło średniowiecznej urbanistyki
  Baszta Rycerska przy ul. Rycerskiej i Brama Wodna

  11-05-2018, 12-05-2018 godz. 10:00 - 16:45

  Zapraszamy do Baszty Rycerskiej i Bramy Wodnej, które są elementami XIV-wiecznych fortyfikacji miejskich i stanowią wyjątkową atrakcję Bystrzycy Kłodzkiej.

  Można z nich podziwiać panoramę miasta, zapoznać się z XVIII - wieczną zabudową miasta przedstawioną w formie makiety historycznej, zapoznać się z historią rozwoju Bystrzycy na przestrzeni wieków, a także zobaczyć ufundowane w 1843 r. przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV dzwony znajdujące się w Baszcie Rycerskiej. Specyfika średniowiecznych baszt wkomponowanych w system fortyfikacji miejskich stwarza niepowtarzalny klimat i atmosferę miasta. Dzięki poczynionym inwestycjom w ostatnich latach jest to jedno z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska, którego bogata historia i kultura jest efektem przewijania się przez wieki różnych narodowości, wyznań i tradycji.

  Przyjdź i spotkaj się z Lwem Bystrzakiem oraz wyrusz na spotkanie z historią miasta! Wstęp bezpłatny.

  W programie:

  10:00 - 12:00

  Spotkanie z przewodnikiem pod Muzeum Filumenistycznym (Mały Rynek 1), a następnie zwiedzanie Bramy Wodnej przy ul. Podmiejskiej i Baszty Rycerskiej przy ul. Rycerskiej oraz zabytków znajdujących się na Miejskiej Trasie Turystycznej, spotkanie z Kubusiem Puchatkiem.

  10:00 - 15:45

  Zwiedzanie Baszty Rycerskiej przy ul. Rycerskiej i Bramy Wodnej przy ul. Podmiejskiej (na własną rękę).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ