Wybierz region

Wybierz miasto

  EDD: Muzeum Filumenistyczne – sacrum i profanum

  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka
  Bystrzyca Kłodzka, ul. Pl. Wolności/16

  11:00 Sobota, 17 września

  • Wstęp wolny

  EDD - Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

  Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  Europejskie Dni Dziedzictwa 2016
  Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki

  ***

  17 września 2016. godz. 11.00
  Muzeum Filumenistyczne
  Bystrzyca Kłodzka , woj. dolnośląskie
  Muzeum Filumenistyczne, Mały Rynek 1, 57-500 Bystrzyca Kłodzka


  „Muzeum Filumenistyczne – sacrum i profanum” – prelekcja Tomasza Nowickiego i Małgorzaty Jaworskiej. W czasie spotkania słuchaczom przybliżona zostanie ciekawa historia budynków, w których ma obecnie siedzibę muzeum. Kompleks powstały na początku XIX w. przez lata służył wiernym m.in. jako świątynia protestancka, by w latach 60. XX w. zacząć pełnić funkcje muzealne.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!