Wybierz region

Wybierz miasto

  EDD: Piknik przy barokowej kaplicy św. Antoniego

  Polana przy barokowej kaplicy św. Antoniego
  Gorzanów, ul. Polna/.

  15:00 Niedziela, 18 września

  • Wstęp wolny

  EDD - Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

  Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  Europejskie Dni Dziedzictwa 2016
  Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki

  ***

  18 września 2016 godz. 15.00
  Polana przy barokowej kaplicy św. Antoniego
  Gorzanów , woj. dolnośląskie

  Spotkanie, spacer i piknik w historycznym, kulturowym i kultowym miejscu dla Gorzanowa i okolic. W miejscu istotnym dla społeczności lokalnej, z wartościami duchowymi związanymi z wiarą, sztuką i historią. Wyruszamy spod stacji PKP trasą dydaktyczną na Wapniarkę (wieża widokowa). Po drodze mijamy figurę św. Onufrego i pietę wotywną oraz piękne widoki i panoramy. Miejsce docelowe – polana przy kaplicy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ