Wybierz region

Wybierz miasto

  Międzylesie / Opowiedz mi bajkę - dolnośląskie warsztaty

  Miejsko Gminny Ośrodek Kultury (MGOK)
  Międzylesie, ul. pl. Wolności/15, +48 74 812 63 43

  16:00 - 17:30 Sobota, 9 września

  • Brak informacji o cenie

  Dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” wracają do Międzylesia.

  Z przyjemnością zapraszamy na pierwsze tegoroczne zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieci jak zawsze będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i niezwykłych książek.
  Warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu od września do listopada br.

  Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a ich gospodarzem w Międzylesiu tak samo jak w ubiegłym roku jest MGOK Międzylesie - Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu (pl. Wolności 15).

  Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat na zajęcia o godz. 16:00. Podczas zajęć uczestnikom aktywnie towarzyszą im ich opiekunowie. Warsztaty będą trwać ok. 90 minut z krótką przerwą.
  9 września muzycznymi gośćmi będą: wokalistka Iza Kowalewska oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński
  Warsztaty poprowadzi pochodząca z Kłodzka kontrabasistka Małgorzata Kołcz i aktor Grzegorz Ociepka.
  Ideą projektu jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.
  Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.
  Zajęcia prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.
  Podczas pierwszych zajęć (09.09) prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.
  Udział w warsztatach jest bezpłatny - ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć.
  Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Kultura Dostępna".
  Serdecznie zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy znasz te przesądy domowe?