Wybierz region

Wybierz miasto

  Międzylesie / Opowiedz mi bajkę - dolnośląskie warsztaty

  Miejsko Gminny Ośrodek Kultury (MGOK)
  Międzylesie, ul. pl. Wolności/15, +48 74 812 63 43

  16:00 - 17:30 Sobota, 7 października

  • Brak informacji o cenie

  7 października br. zapraszamy do Międzylesia na drugie tegoroczne zajęcia warsztatów dla najmłodszych OPOWIEDZ MI BAJKĘ, podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i niezwykłych książek.

  Warsztaty odbywają się na Dolnym Śląsku od 2016 r. Ich organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a ich gospodarzem w Międzylesiu tak samo jak w ubiegłym roku jest MGOK Międzylesie - Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu (pl. Wolności 15).
  Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat na zajęcia o godz. 16:00. Podczas zajęć uczestnikom aktywnie towarzyszą im ich opiekunowie. Warsztaty będą trwać ok. 90 minut z krótką przerwą.

  7 października czeka uczestników spotkanie z wieloma niezwykłymi instrumentami. Będą to gongi, misy dźwiękowe, a także pochodzące z Bałkanów tapan, kaval i gajda, którym towarzyszyć będą brzmienia skrzypiec i kontrabasu.

  W warsztatach weźmie udział pochodzący z Macedonii multiinstrumentalista Risto Gjorevski oraz zespół Trillingen Duo, który tworzy Iwona Jędruch i Małgorzata Kołcz.

  Warsztaty poprowadzi kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.
  Podczas zajęć prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają brzmienia różnych instrumentów tradycyjnych i elementy muzyki bałkańskiej, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.
  Ideą warsztatów OPOWIEDZ MI BAJKĘ jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: literackiej i muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.
  Zajęcia prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.
  Zajęcia trwają 90 minut z krótką przerwą.
  Udział w warsztatach jest bezpłatny - ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć.owego
  Partnerzy: PZU, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku - Kłodzka Szkoła Muzyczna, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu - MGOK Międzylesie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Przyjaciół Dzieci w Domaszkowie
  Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Miasto i Gmina Międzylesie
  Patroni medialni: Radio Wrocław Kultura, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, magazyn Presto. Muzyka Film Sztuka, Telewizja Kłodzka, tygodnik Euroregio Glacensis, cameralmusic.pl, CzasDzieci.pl, DOBA.PL
  Kurator warsztatów: Małgorzata Kołcz

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ