Wybierz region

Wybierz miasto

  Międzylesie / Opowiedz mi bajkę - dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci

  Miejsko Gminny Ośrodek Kultury (MGOK)
  Międzylesie, ul. pl. Wolności/15, +48 74 812 63 43

  15:00 - 18:30 Sobota, 1 października

  • Wstęp wolny

  Dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”
  Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i niezwykłych książek.

  Organizatorem warsztatów jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a gospodarzem Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu (pl. Wolności 15).

  Zapraszamy dzieci w wieku 3-5 oraz 6-8 lat. Podczas warsztatów uczestnikom aktywnie towarzyszą im ich opiekunowie.
  godz. 15:00-16:30 – dzieci w wieku 3-5 lat
  godz. 17:00-18:30 – dzieci w wieku 6-8 lat

  Muzycznymi gośćmi będą członkowie zespołu KWARTLUDIUM: Dagna Sadkowska [skrzypce] i Michał Górczyński [klarnety].
  Warsztaty poprowadzi kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz kontrabasistka Małgorzata Kołcz.
  Ideą projektu jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.
  Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.
  Zajęcia prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.
  Podczas zajęć oprócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku z instrumentów, które eksponują ich walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na drobnych perkusjonaliach.
  Zajęcia trwają 90 minut z krótką przerwą. Udział jest bezpłatny - ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 790 395 228 lub e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.
  Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Kultura Dostępna" oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
  Serdecznie zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ