Wybierz region

Wybierz miasto

  Międzylesie / Opowiedz mi bajkę - FINAŁ dolnośląskich warsztatów

  Miejsko Gminny Ośrodek Kultury (MGOK)
  Międzylesie, ul. pl. Wolności/15, +48 74 812 63 43

  16:00 - 17:30 Sobota, 4 listopada

  • Wstęp wolny

  FINAŁ II Dolnośląskich warsztatów improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”
  Zapraszamy na ostatnie tegoroczne zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieci jak zawsze będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i niezwykłych książek.

  Warsztaty są kontynuacją zajęć, które odbywały się na Dolnym Śląsku w 2016 r. Ich organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a gospodarzem w Międzylesiu tak samo jak w ubiegłym roku jest MGOK Międzylesie - Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu (pl. Wolności 15).

  Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat na zajęcia o godz. 16:00. Podczas zajęć uczestnikom aktywnie towarzyszą im ich opiekunowie. Warsztaty będą trwać ok. 90 minut z krótką przerwą.

  4 listopada br. czeka uczestników spotkanie z wieloma niezwykłymi dźwiękami wydobywanymi ze znanych instrumentów takich jak skrzypce, altówka i akordeon.
  W warsztatach wezmą udział doskonali muzycy: skrzypaczka Katarzyna Duda, altowiolista Michał Styczyński i akordeonista Bartosz Kołsut.
  Warsztaty poprowadzi kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz kontrabasistka Małgorzata Kołcz.

  Również prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci jakk zawsze będą mogły zagrać na drobnych insrumentach perkusyjnych.

  Ideą naszych autorskich warsztatów OPOWIEDZ MI BAJKĘ jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: literackiej i muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.
  Zajęcia prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.
  Zajęcia trwają 90 minut z krótką przerwą.
  Udział w warsztatach jest bezpłatny - ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ