Wybierz region

Wybierz miasto

  Palimpsesty przestrzeni. Rekonstrukcja

  Pałac Gorzanów
  Gorzanów, ul. Podzamcze/8

  19:30 Niedziela, 30 lipca

  • Brak informacji o cenie

  Projekt Palimpsesty przestrzeni. Rekonstrukcja to opowieść, w formie spektaklu site-specific, inspirowana baśnią Vela Josefa Stefana Kubina.

  Narracja dotyka stereotypów i archetypów kulturowych, kobiecości i męskości, tożsamości, tabu, transgresji, potrzeby wolności oraz okrutnej natury człowieka. Cykliczność pewnych zdarzeń oraz fantazmatów narodzin i śmierci, przedstawionych w pełnej demonicznych pierwiastków, charakterystycznej dla słowiańskiej baśni ludowej formie, stanowi punkt wyjścia do rozważań na temat współczesnej tożsamości i odpowiedzialności człowieka. Poprzez kontrast i analogie inspiruje do refleksji nad obecnym obrazem sytuacji geopolitycznej Europy: odrealnianym, zniekształcanym i programowanym przez środki masowego przekazu.

  Spektakl jest koprodukcją artystów Studia Matejka, polsko-czeskiej grupy Pejzaże Pogranicza oraz kolektywu Budalasultan z Izmiru.

  Wykorzenienie, przesiedlenia i wojna, obcość i rodzimość, poszukiwania własnej tożsamości oraz domu staną się inspiracją do wspólnego poszukiwania i twórczej pracy artystów z Turcji, Polski i Czech.

  W spektaklu wykorzystano teksty współczesnej tureckiej poetki Bahar Nihal Ersozlu.

  29-30.07.2017 r., godz.19.30 prezentacje spektaklu Palimpsesty przestrzeni. Rekonstrukcja

  Pałac w Gorzanowie, ul. Podzamcze 8, 57-521 Gorzanów

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!