Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Świat etykiet"

  Muzeum Filumenistyczne
  Bystrzyca Kłodzka, ul. Mały Rynek/1, +48 74 811 06 37

  Od 1.01.2009 do 31.12.2018

  • od 7zł

  Jednym ze sposobów niecenia ognia jest użycie zapałek. Był to, przed udoskonaleniem mechanizmu zapalniczek, sposób najwygodniejszy i najprostszy. Etykiety zapałczane pojawiły się w latach 80-tych XIX w. i od tego czasu stały się jednym z nośników informacji. Spełniają jedną z trzech funkcji: nalepki towarowej, mikroplakatu o określonych zadaniach propagandowych, oświatowych lub reklamowych, albo funkcję dekoracyjną.
  Na ekspozycji prezentowane są etykiety i opakowania zapałczane z okresu od przełomu XIX/XX w. po czasy współczesne. Oprócz etykiet polskich zobaczyć można etykiety i opakowania zapałczane z różnych krajów świata m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, USA, Indii i Chin. Różnorodność motywów i tematów na nich występujących jest właściwie nieograniczona.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy znasz te przesądy domowe?