Wybierz region

Wybierz miasto

  Ziemia Kłodzka Tańczy - F I N A Ł warsztatów w Międzylesiu

  Samorządowa Szkoła Podstawowa w Międzylesiu
  Międzylesie, ul. Leśna/2

  17:00 - 18:30 Wtorek, 3 października

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy Państwa na FINAŁ tegorocznych warsztatów dla dzieci ZIEMIA KŁODZKA TAŃCZY.

  Otwarty dla publiczności pokaz z udziałem uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, przygotowanych przez Aleksandrę Dziurosz i Bartosza Martynę, odbędzie się we wtorek 3 października br. o godz. 17:00. Wstęp jest wolny.

  ZIEMIA KŁODZKA TAŃCZY to nowatorski projekt edukacyjno-artystyczny łączący taniec współczesny, improwizację taneczną, grę aktorską i muzykę współczesną, realizowany w tym roku w Kłodzku i Międzylesiu.
  Uczniowie z międzyleskiej szkoły podstawowej od września brali udział w warsztatach tańca współczesnego i aktorstwa.
  Podczas zajęć taneczno-ruchowych, uczniowie poznawali elementy tańca współczesnego, hip-hopu, baletu klasycznego, akrobatyki, techniki i plastyki ruchu scenicznego. Ważnym elementem były te części spotkań, w ramach których dzieci poprzez zadania improwizacyjne same tworzyły ruch, działając wyobraźnią i emocjami.
  Zajęcia z aktorstwa skupiały się na pracy z głosem, dykcją oraz interpretacją. Stałym elementem był trening techniki oddechu powiązanego z głosem oraz świadomością ciała. Warsztaty rozwijały u dzieci asertywność oraz wyobraźnię, ucząc dyscypliny, pracy w grupie oraz kultury teatralnej.
  Zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji prowadziła dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. UMFC, natomiast zajęcia wprowadzające dzieci w grę aktorską prowadził dr Bartosz Miłosz Martyna - bardzo cenieni pedagodzy i artyści występujący w Polsce i zagranicą.

  3 października pokazowi, tak samo jak podczas wcześniejszych zajęć, będzie towarzyszyć muzyka na żywo. Będą to improwizacje dostosowane do scenariusza pokazu. Wystąpią: Risto Gjorevski – saksofon, Jarosław Siwiński - syntezator oraz zespół Trillingen Duo – Iwona Jędruch – gongi, misy dźwiękowe, skrzypce electro i Małgorzata Kołcz – kontrabas.
  Dzieci podczas pokazu przedstawią zdobyte umiejętności oraz wspólnie wykonają układy choreograficzne.
  Inicjatorką projektu jest pochodząca z Kłodzka kontrabasistka, autorka tekstów i animatorka wydarzeń kulturalnych Małgorzata Kołcz. Kuratorem projektu jest Aleksandra Dziurosz.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!