Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu szamotulskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu szamotulskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu szamotulskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PAECH Ryszard Józef: pozycja 1 : 3,92% (998 głosów)
- KLAUZE Radosław: pozycja 2 : 3,92% (998 głosów)
- KALWASIŃSKA Anna Małgorzata: pozycja 3 : 3,92% (998 głosów)
- GUMNA Alina: pozycja 4 : 3,92% (998 głosów)
- SADOWSKA Alina Elżbieta: pozycja 5 : 3,92% (998 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SOWA Weronika Agnieszka: pozycja 1 : 1,94% (494 głosów)
- WALKOWIAK Magdalena Gabriela: pozycja 2 : 1,94% (494 głosów)
- NAROWSKA Joanna Zofia: pozycja 3 : 1,94% (494 głosów)
- DURA Bogusław: pozycja 4 : 1,94% (494 głosów)
- JURGOWIAK Marek Stanisław: pozycja 5 : 1,94% (494 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KUCZYŃSKI Włodzimierz: pozycja 1 : 4,62% (1 177 głosów)
- MORDAL Paweł: pozycja 2 : 4,62% (1 177 głosów)
- SZYDŁOWSKA Natalia Zofia: pozycja 3 : 4,62% (1 177 głosów)
- LERCZAK-PARADIUK Agnieszka: pozycja 4 : 4,62% (1 177 głosów)
- SZYDŁOWSKI Bartosz: pozycja 5 : 4,62% (1 177 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- JANASEK Arkadiusz Krzysztof: pozycja 1 : 2,22% (565 głosów)
- GRECZKA Andrzej Mieczysław: pozycja 2 : 2,22% (565 głosów)
- JAKÓBCZYK Kinga Anna: pozycja 3 : 2,22% (565 głosów)
- WARGACKA Katarzyna: pozycja 4 : 2,22% (565 głosów)
- WIECZÓR Mikołaj: pozycja 5 : 2,22% (565 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATA HANYŻAK 2024:
- NAPIERAŁA Roman Marian: pozycja 1 : 7,31% (1 862 głosów)
- GRZESZCZYK Andrzej: pozycja 2 : 7,31% (1 862 głosów)
- RAKOWSKA Irena Teresa: pozycja 3 : 7,31% (1 862 głosów)
- BŁOCH Andrea: pozycja 4 : 7,31% (1 862 głosów)
- DĄBROWSKA Magdalena Sylwia: pozycja 5 : 7,31% (1 862 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu szamotulskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZAGÓRSKI Paweł: pozycja 1 : 3,47% (1 535 głosów)
- SKRZYPEK Beata Katarzyna: pozycja 2 : 3,47% (1 535 głosów)
- AUGUSTYNEK Kazimierz: pozycja 3 : 3,47% (1 535 głosów)
- WÓJCIK Joanna Agnieszka: pozycja 4 : 3,47% (1 535 głosów)
- WASIAK Anna Maria: pozycja 5 : 3,47% (1 535 głosów)
- SAMOLĄG Mateusz: pozycja 6 : 3,47% (1 535 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZAGÓRSKA Sylwia Dorota: pozycja 1 : 4,26% (1 884 głosów)
- DRÓZD Anna Maria: pozycja 2 : 4,26% (1 884 głosów)
- KOZBER Krystyna Teresa: pozycja 3 : 4,26% (1 884 głosów)
- CZŁAPA Marek Nikodem: pozycja 4 : 4,26% (1 884 głosów)
- SZYMAŃSKI Szymon: pozycja 5 : 4,26% (1 884 głosów)
- PACHOLAK Ryszard: pozycja 6 : 4,26% (1 884 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MALINOWSKI Włodzimierz Marian: pozycja 1 : 4,04% (1 786 głosów)
- ŚPIĄCZKA Tomasz Ireneusz: pozycja 2 : 4,04% (1 786 głosów)
- NOWACKA-SNELA Urszula Teresa: pozycja 3 : 4,04% (1 786 głosów)
- PRZYBYLSKA-BUCHERT Monika Joanna: pozycja 4 : 4,04% (1 786 głosów)
- SZWEDEK Mirosława Anna: pozycja 5 : 4,04% (1 786 głosów)
- KRAWCZYK Ryszard Piotr: pozycja 6 : 4,04% (1 786 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- FLIGER Maciej Stanisław: pozycja 1 : 2,53% (1 119 głosów)
- MAZANTOWICZ Magdalena: pozycja 2 : 2,53% (1 119 głosów)
- LICHOCKI Jacek Marek: pozycja 3 : 2,53% (1 119 głosów)
- NOWACZEK Joanna: pozycja 4 : 2,53% (1 119 głosów)
- NAWROT Adrianna: pozycja 5 : 2,53% (1 119 głosów)
- HARTWICH Karol: pozycja 6 : 2,53% (1 119 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATA HANYŻAK 2024:
- ŁĄCZKOWSKI Radosław Bronisław: pozycja 1 : 2,35% (1 040 głosów)
- MAŁACHOWSKA-ZGOŁA Sylwia Anna: pozycja 2 : 2,35% (1 040 głosów)
- KALINOWSKI Marcin: pozycja 3 : 2,35% (1 040 głosów)
- GÓRECKA Ewa Małgorzata: pozycja 4 : 2,35% (1 040 głosów)
- TRUSZKOWSKI Piotr Paweł: pozycja 5 : 2,35% (1 040 głosów)
- KLIŃSKA Jadwiga Alina: pozycja 6 : 2,35% (1 040 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu szamotulskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CHAMCZYK Sławomir Łukasz: pozycja 1 : 4,58% (1 209 głosów)
- RATAJCZAK Janusz: pozycja 2 : 4,58% (1 209 głosów)
- SKUBISZYŃSKA Aleksandra Zofia: pozycja 3 : 4,58% (1 209 głosów)
- JAKÓBCZYK Małgorzata: pozycja 4 : 4,58% (1 209 głosów)
- TIL Wojciech Józef: pozycja 5 : 4,58% (1 209 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WENDT Marek: pozycja 1 : 3,7% (976 głosów)
- SMORAWSKI Paweł: pozycja 2 : 3,7% (976 głosów)
- ŁODYGA Kamila Maria: pozycja 3 : 3,7% (976 głosów)
- GRAJEWSKI Radosław Filip: pozycja 4 : 3,7% (976 głosów)
- KSIĘŻNIK Ewelina Anna: pozycja 5 : 3,7% (976 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CHOJARA Michał Stanisław: pozycja 1 : 5,51% (1 455 głosów)
- MAŁECKA-KAPELA Beata Maria: pozycja 2 : 5,51% (1 455 głosów)
- KIEDA Wioleta Maria: pozycja 3 : 5,51% (1 455 głosów)
- MISIEWICZ Agnieszka: pozycja 4 : 5,51% (1 455 głosów)
- ŁĘSZCZAK Damian Maciej: pozycja 5 : 5,51% (1 455 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- KRZEWINA Piotr Roman: pozycja 1 : 0,5% (131 głosów)
- HELAK Iwona Anna: pozycja 2 : 0,5% (131 głosów)
- KACZMAREK Jacek: pozycja 3 : 0,5% (131 głosów)
- RATAJCZAK Małgorzata: pozycja 4 : 0,5% (131 głosów)
- SZCZECIŃSKA Anna: pozycja 5 : 0,5% (131 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATA HANYŻAK 2024:
- WOROPAJ Adam Tomasz: pozycja 1 : 5,71% (1 506 głosów)
- RACZKOWSKA Agnieszka: pozycja 2 : 5,71% (1 506 głosów)
- ŚWIERKOWSKA Paulina Anna: pozycja 3 : 5,71% (1 506 głosów)
- PŁÓCIENNICZAK Elżbieta Beata: pozycja 4 : 5,71% (1 506 głosów)
- DUDA Mateusz: pozycja 5 : 5,71% (1 506 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu szamotulskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- HAZAK Sławomir: pozycja 1 : 1,83% (1 911 głosów)
- KACZMAREK Andrzej: pozycja 2 : 1,83% (1 911 głosów)
- KARWACKA Barbara: pozycja 3 : 1,83% (1 911 głosów)
- SZCZECHOWIAK Karolina: pozycja 4 : 1,83% (1 911 głosów)
- KRASIN Piotr: pozycja 5 : 1,83% (1 911 głosów)
- MYSIOR Ewelina: pozycja 6 : 1,83% (1 911 głosów)
- LESZCZYŃSKA Milena: pozycja 7 : 1,83% (1 911 głosów)
- MATUSZEWSKI Gerard Stanisław: pozycja 8 : 1,83% (1 911 głosów)
- PAUPA Piotr Marek: pozycja 9 : 1,83% (1 911 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DYZERT Sławomir Piotr: pozycja 1 : 1,51% (1 574 głosów)
- DZIAMSKI Jan: pozycja 2 : 1,51% (1 574 głosów)
- ANDRZEJEWSKA Hanna Barbara: pozycja 3 : 1,51% (1 574 głosów)
- FÓRMAN Jarosław Piotr: pozycja 4 : 1,51% (1 574 głosów)
- SPORNA Janina Halina: pozycja 5 : 1,51% (1 574 głosów)
- FRĄCKOWIAK Jarosław Damian: pozycja 6 : 1,51% (1 574 głosów)
- SREBRO Anna Edyta: pozycja 7 : 1,51% (1 574 głosów)
- KACZMAREK Joanna: pozycja 8 : 1,51% (1 574 głosów)
- KACZMAREK Włodzimierz: pozycja 9 : 1,51% (1 574 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KARWACKI Michał Piotr: pozycja 1 : 3,46% (3 614 głosów)
- FOLTYNIEWICZ Mariusz Paweł: pozycja 2 : 3,46% (3 614 głosów)
- BARTKOWIAK Karol: pozycja 3 : 3,46% (3 614 głosów)
- LESICKI Igor Jakub: pozycja 4 : 3,46% (3 614 głosów)
- KOPUT Izabela Stanisława: pozycja 5 : 3,46% (3 614 głosów)
- HANCYK Beata Magdalena: pozycja 6 : 3,46% (3 614 głosów)
- ŁOGWIN Anna: pozycja 7 : 3,46% (3 614 głosów)
- BYSTRA Ewelina Katarzyna: pozycja 8 : 3,46% (3 614 głosów)
- STAROSTA Rafał Marian: pozycja 9 : 3,46% (3 614 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- BIAŁASIK Katarzyna: pozycja 1 : 0,82% (854 głosów)
- RATAJCZYK Lucjan Stanisław: pozycja 2 : 0,82% (854 głosów)
- BARYŁA Dariusz Leszek: pozycja 3 : 0,82% (854 głosów)
- GOSZCZYŃSKA Dominika: pozycja 4 : 0,82% (854 głosów)
- WILDACZYK Magdalena: pozycja 5 : 0,82% (854 głosów)
- SPYCHAŁA Małgorzata Maria: pozycja 6 : 0,82% (854 głosów)
- HOJAN Tomasz Kazimierz: pozycja 7 : 0,82% (854 głosów)
- BANASZKIEWICZ Katarzyna: pozycja 8 : 0,82% (854 głosów)
- KMIECIŃSKI Gracjan Tomasz: pozycja 9 : 0,82% (854 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATA HANYŻAK 2024:
- HANYŻAK Beata Małgorzata: pozycja 1 : 3,49% (3 637 głosów)
- ŻYBURA Andrzej Jan: pozycja 2 : 3,49% (3 637 głosów)
- RUNOWSKI Tomasz: pozycja 3 : 3,49% (3 637 głosów)
- GRZĘDA Urszula: pozycja 4 : 3,49% (3 637 głosów)
- MAZANKIEWICZ Maciej Paweł: pozycja 5 : 3,49% (3 637 głosów)
- MAGDZIARZ Marlena Anna: pozycja 6 : 3,49% (3 637 głosów)
- ROMANOWSKA-PIETRZAK Monika Emilia: pozycja 7 : 3,49% (3 637 głosów)
- RUMIEJ Elżbieta Ewa: pozycja 8 : 3,49% (3 637 głosów)
- IDCZAK Michał: pozycja 9 : 3,49% (3 637 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu szamotulskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BIAŁUSKI Łukasz: pozycja 1 : 2,27% (1 043 głosów)
- DZIUBAŁA Bogdan Stanisław: pozycja 2 : 2,27% (1 043 głosów)
- STRÓŻYŃSKA Felicja Maria: pozycja 3 : 2,27% (1 043 głosów)
- DZIUBAŁA Katarzyna Maria: pozycja 4 : 2,27% (1 043 głosów)
- KASPRZAK Marian Michał: pozycja 5 : 2,27% (1 043 głosów)
- SKRZYPCZAK Weronika: pozycja 6 : 2,27% (1 043 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CHOJAN Mikołaj: pozycja 1 : 1,64% (753 głosów)
- KUŚMIEREK Hubert Henryk: pozycja 2 : 1,64% (753 głosów)
- ŚNIEGOWSKA Weronika: pozycja 3 : 1,64% (753 głosów)
- KACZMAREK Agnieszka: pozycja 4 : 1,64% (753 głosów)
- STASZEK Bogumiła Anna: pozycja 5 : 1,64% (753 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ERENC Szymon Piotr: pozycja 1 : 6,28% (2 886 głosów)
- TESKA Agnieszka Maria: pozycja 2 : 6,28% (2 886 głosów)
- ZASTRÓŻNA Anita Anna: pozycja 3 : 6,28% (2 886 głosów)
- WAWRZYNIAK Adrianna Magdalena: pozycja 4 : 6,28% (2 886 głosów)
- RADZIWONIUK Łukasz: pozycja 5 : 6,28% (2 886 głosów)
- ROSZAK Henryk Andrzej: pozycja 6 : 6,28% (2 886 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- WIECZÓR Mirosław Piotr: pozycja 1 : 2,96% (1 362 głosów)
- KAŁEK Zbigniew Jerzy: pozycja 2 : 2,96% (1 362 głosów)
- STAŃKO Mateusz: pozycja 3 : 2,96% (1 362 głosów)
- SARBAK Anna: pozycja 4 : 2,96% (1 362 głosów)
- STEFANIAK Monika: pozycja 5 : 2,96% (1 362 głosów)
- PIECHOTA Ewa Katarzyna: pozycja 6 : 2,96% (1 362 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATA HANYŻAK 2024:
- FIRLET Ryszard Andrzej: pozycja 1 : 3,79% (1 741 głosów)
- WALENTYNOWICZ Monika: pozycja 2 : 3,79% (1 741 głosów)
- HODRYCH Bartosz: pozycja 3 : 3,79% (1 741 głosów)
- SPYCHAŁA Katarzyna: pozycja 4 : 3,79% (1 741 głosów)
- ORDON Dawid Kamil: pozycja 5 : 3,79% (1 741 głosów)
- GACZYŃSKA Katarzyna Marzena: pozycja 6 : 3,79% (1 741 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?