Sławomir Oskarbski
Marcos (z prawej) zdobył swoją pierwszą bramkę ligową w barwach "Morsów"
Marcos (z prawej) zdobył swoją pierwszą bramkę ligową w barwach "Morsów" Igloopol.info
W anormalnych warunkach pogodowych przyszło rywalizować piłkarzom Igloopolu i Sokoła Nisko na inaugurację rundy rewanżowej. Aura dała się tak mocno we znaki, że mecz ostatecznie został przerwany, a piłkarze spotkają się w innym terminie, żeby dograć… 22 minuty.

Niedługo przed rozpoczęciem meczu między „morsami” a beniaminkiem z Niska zaczął sypać śnieg. Opady były na tyle intensywne, że po zakończeniu pierwszej połowy murawa była biała i w przerwie trzeba było odśnieżać linie. W tym momencie gospodarze prowadzili po strzale Łukasza Cyrana i wyrównanych 45 minutach, rozegranych w niezłym tempie.

Po przerwie pierwszego gola w nowej drużynie zdobył brazylijski stoper Marcos, który wepchnął z bliska piłkę po kornerze. Po upływie 68 min. sędzia Jakub Kozner zarządził przerwę na odśnieżenie linii. Kiedy to zostało zrobione, zakończył mecz, chociaż piłkarze obu drużyn chcieli dograć spotkanie.

– Warunki pogodowe dyktowały to, co działo się w meczu. Ciężko było operować piłką obu drużynom. 2:0 to wynik, który nas zadowala, ale nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku, bo i przeciwnicy mieli kilka sytuacji. Szkoda, że nie udało się dograć, natomiast rozumiem decyzję sędziów – skomentował Łukasz Cabaj, trener Igloopolu.

Igloopol Dębica – Sokół Nisko – mecz przerwany przy stanie 2:0.

Bramki: 1:0 Cyran 29, 2:0 Marcos 54.

Igloopol: Psioda – Suchowski (64 Drobot), Leśniak, Duilio, Marcos, Rokita, Wojtyło, Kornaś (68 Adriano), Cieśla (64 Stefanik), Okoń, Cyran. Trener Łukasz Cabaj.

Sokół: Polit – Gnatek, Drelich, M. Pyryt, Omuru, Chamera, Bigas, Dziopak (61 Serafin), F. Moskal (46 Młynarczyk), D. Pyryt, Mistrzyk. Trener Paweł Wtorek.