Biegali w Kudowie-Zdroju

Damian Bednarz
W minioną niedzielę zawodnicy w Kudowie-Zdroju rywalizowali w XXIX Biegu Homolan. Spośród 51 sklasyfikowanych zawodników najlepszy okazał się Krzysztof Jilek z Idzikowa. Czas zwycięzcy to 39:07. Za jego plecami na metę przybiegł Bartosz Zając ze Strugi, który zanotował czas 40:32. Na najniższym stopniu podium stanął Czech Tomasz Mocek z Pardubic (42:28). Czwarte miejsce zajął kolejny reprezentant Czech - Miłosz Kratochvil (43:09), a piąte Paweł Bogdał (44:32).

Podczas rywalizacji zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania 10 kilometrów po kudowskim Parku Zdrojowym i rejonach Góry Parkowej. Trasa wbrew pozorom nie należała do najłatwieszych, ponieważ rywalizujący mierzyli się z dużą ilością podbiegów i zbiegów na leśnych ścieżkach.

Najszybszą kobietą okazała się mieszkanka Wałbrzycha - Aleksandra Łapiak, która pojawiła się na mecie z czasem 52:03. Na kolejną kobietę musieliśmy długo czekać ,ponieważ druga Dominika Leszczyńska-Bog straciła do triumfatorki aż sześć minut (59:19). Trzecie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Katarzyna Gnitacka, która uzyskała czas 01:00:36. W kategorii OPEN sklasyfikowano zaledwie siedem kobiet. Czwarta była mieszkająca we Wrocławiu Gabriela Wojciechowska (01:02:40), a piąta Katarzyna Jędruszek z Dańczowa (1:12:45).

Co ciekawe”zażarta” rywalizacja trwała wśród juniorek i juniorów. Tutaj aby wygrać wystarczyło ukończyć wyścig, ponieważ do rywalizacji zgłosiła się tylko jedna zawodniczka i jeden zawodnik. Tym sposobem wygrała Czeszka Axizka Ruckerova (34:06) i Mateusz Świesiulski (22:55). Młodsi zawodnicy do przebiegnięcia mieli tylko jedną mierzącą 5 kilometrów pętlę. Kolejna, jubileuszowa XXX edycja Biegu Homolan im. Józefa Duba odbędzie się już w przyszłym roku.