Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy tutaj ukryty jest skarb III Rzeszy? Ponoć można spotkać jego strażnika na zboczu Sępiej Góry w Świeradowie- Zdroju

Paulina Gadomska
Chodzą pogłoski, że spotkanie samotnego wędrowca na zboczu Sępiej Góry w Świeradowie- Zdroju nie wróży niczego dobrego. Może to być poszukiwacz skarbu III Rzeszy lub jego strażnik. Nieprzychylny będzie on wobec obcych, którzy węszą w tym miejscu. Przeczytaj historię skarbu, a jeśli nie boisz się, zapraszamy na wycieczkę na Sępią Górę!

Bad Flinsberg, bo tak przed 1946 roku nazywał się Świeradów Zdrój, kryje sporo tajemnic. Jedną z nich jest skarb, który najprawdopodobniej został ukryty gdzieś na Sępiej Górze, wzniesieniu nad miastem o wysokości 828 m n.p.m.

Skarb III Rzeszy na zboczu Sępiej Góry

Podobno w roku 1941 do tej górskiej miejscowości przyjechało kilkanaście ciężarówek z okolic Brna wyładowanych ciężkimi skrzyniami z nieznaną zawartością. Więźniowie, którzy pracowali przy ukryciu skarbu i którym udało się uciec, twierdzili, że skrzynie zakopano bardzo głęboko i starannie gdzieś na Sępiej Górze. Pomimo, iż nie wiedzieli dokładnie, gdzie zostali przywiezieni, widzieli po drodze tablicę z napisem „Flinsberg”, a na szczyt góry, na której tajemniczy skarb został zakopany, wiodły tory kolejowe, którymi transportowane były skrzynie.

Sępia Góra położona jest nad dawnym dworcem kolejowym, co mogłoby wskazywać, że skarb III Rzeszy faktycznie został na niej ukryty. W zeznaniach świadków zgodnie wskazywane jest do izerskie wzniesienie, ale śledztwo, które było prowadzone w tej sprawie zakończyło się bez rezultatów. Poszukiwania prowadzone były w kilku wskazanych miejscach, a cała góra do tej pory nie została przeszukana.

Spotkanie samotnego wędrowca według lokalnych pogłosek, nie wróży niczego dobrego. To strażnik lub poszukiwacz skarbu III Rzeszy, który turystów może potraktować jako intruzów, którzy chcą wykraść skarb.

Niesamowity widok na Świeradów- Zdrój

Sępia Góra położona jest na wysokości 828 m n.p.m. Na jej szczycie znajdują się skały granitowo-gnejsowe określane razem jako Biały Kamień. Jest to punkt widokowy pozwalający podziwiać Karkonosze, Pogórze Izerskie, Kotlinę Jeleniogórską oraz pasmo Gór Łużyckich. Na szczyt prowadzi szlak turystyczny pośród lasu spod dawnego dworca kolejowego obecnie Stacji Kultury. Trasa jest bardzo przyjemna i nie należy do trudnych. Jeśli macie ochotę na spacer po Górach Izerskich to zapraszamy właśnie tutaj. Cisza, spokój i piękna przyroda, a widok ze szczytu zapiera dech w piersiach.

Czy tutaj ukryty jest skarb III Rzeszy? Ponoć można spotkać ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedźwiedź szuka pożywienia w koszu na odpadki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Czy tutaj ukryty jest skarb III Rzeszy? Ponoć można spotkać jego strażnika na zboczu Sępiej Góry w Świeradowie- Zdroju - Jelenia Góra Nasze Miasto

Wróć na bystrzycaklodzka.naszemiasto.pl Nasze Miasto