Polsko-Czeski bieg narciarski stylem dowolnym na Spalonej w Górach Bystrzyckich [FOTO]

Maciej Sergel
Polsko-Czeski bieg narciarski stylem dowolnym na Spalonej w Górach Bystrzyckich
Polsko-Czeski bieg narciarski stylem dowolnym na Spalonej w Górach Bystrzyckich Maciej Sergel
Już po raz 33. Zawodnicy z Polski i Czech pobiegli we wspólnych zawodach, które odbyły się w niedzielę, 13 lutego br. w ośrodku narciarstwa biegowego w Spalonej w gminie Bystrzyca Kłodzka.

Panorama Kłodzka - Klodzko.naszemiasto.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

W zawodach wystartowało 150 uczestników z klubów z całej Polski oraz dość liczna reprezentacja zawodników z Czech. Limit ilości mogących wystartować w zawodach ustalił organizator wydarzenia, gmina Bystrzyca Kłodzka.

Rywalizacja została podzielona na kategorie wiekowe i różne dystanse dostosowane do wieku. Dorośli pobiegli w biegu głównym na nowej trasie o długości 12 kilometrów, dzieci i młodzież ścigały się na dystansach 500 metrów oraz 1 i 2 kilometry.

Zobacz galerię z zawodów

Polsko-Czeski bieg narciarski stylem dowolnym na Spalonej w ...

Zwycięzcą zawodów został Piotr Skowron z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajął trenujący u niego Dawid Giba z Supraśla, a trzecie miejsce zajął pochodzący z czeskich Polic nad Metuji Jan Pohl. Pozostałe wyniki można zobaczyć pod linkiem https://live.ultimasport.pl/950/

Polsko - Czeski bieg narciarski stylem dowolnym jest częścią projektu „Silne Partnerstwo w trudnych czasach”. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka.